• 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 000

آتلیه

بادکنک آرایی

کیک تولد

گالری لوازم پارتی

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11

چهره آرایی

تاريخچه گريم صورت
ریشه و اصل پیدایش گریم به را در دوران های ابتدائی، در مراسم آئینی می توان جست، در این مراسم، از گریم به شکل بسیار ابتدائی استفاده می شده است.

چهره ها را با رسوب مختلف، رنگ های معدنی و یا عصاره گیاهان رنگ آمیزی می کردند و گاه صورتک هائی که از پوست درختان تراشیده شده بود، بر چهره می نهادند.در طول زمان همچنان گریم را نزد مصریان باستان می توان مشاهده کرد که که عمدتا اطراف چشمان را با رنگ های سبز و خطوط سیاه رنگ آمیزی می نمودند، آفریقائیان نیز علاوه بر بکار بردن رنگ های شاد وزنده برای چهره می نهادند،همچنین سرخ پوستان با بکار بردن رنگ های مختلف بر چهره و تزئین سر با پرهای رنگی و صورتک هائی با رنگهای بسیار شاد، گریم را در زندگی و آئین های خود بکار می بستند.

بشر از بدو خلقت در پی فراهم آوردن موجبات سرگرمی خود بوده است، به اشکال گوناگون چون بازی با سایه، اجرای رقص، موسیقی و یا نمایش خود را سرگرم کرده است. در نمایش، بازیگر سعی کرده است، برای داشتن چهره ای متفاوت از دیگران و نیز به منظور تاثیر گذاردن نقش بر تماشاگر با تغییر شکل دادن خود به کمک رنگ آمیزی چهره، مو و به کار برده صورتک توسل جوید.

امروزه واژه ﴿ گریم ﴾ در زبان فرانسه از سال ۱۷۷۸ میلادی به مفهوم آنچه در نمایش مورد نظر است به کار گرفته شده، به معنای ادا شکلک، صورتک و یا نقش یک پیر مسخره.
مصدر این کلمه گریمه به معنای خطوط پیری بر چهره انداختن، آراستن چهره برای تئاتر و سینما است، صفت فاعلی آنرا گریمور می نماند.

آرایش کردن از زمان های بسیار قدیم مخصوصا زمانی که مردم با دارو آشنا شدند، بین خانمها و آقایان متداول بوده و آنها با علاقه فراوانی برای زیباتر نشان دادن صورتشان می کوشیدند. مطالعه تاریخ باستان به ما ثابت میکند که در دوران ماقبل تاریخ نیز مردان و زنان به بهتر نشان دادن ظاهر خود علاقهمند بودند. نوع آرایش و وسایل آرایشی که در یک فرهنگ و ملیت برای زیباتر و جذابتر نشان دادن به کار میرود ممکن است در فرهنگ دیگر کاملا مردود باشد، اما اکثر مردم از تغییر در مد لباس، مو و آرایش صورت لذت میبرند.

تاریخچه هدیه دادن

امروزه تولد، اعیاد ملی، روزهای مذهبی، حمام نوزاد، عروسی و سالگردها و ... را به عنوان فرصتی برای کادو دادن و کادو گرفتن انتخاب می‌کنیم و از این روزها برای رسیدن به هدفمان استفاده می کنیم. اما آیا دان هدیه همیشه بخش جدایی ناپذیری از فرهنگ جوامع بوده است؟
تاریخ جامعی از دادن هدیه در دائره‌المعارف بریتانیا (البته در حال حاضر در نوع دیجیتالی)آن وجود دارد که در این بخش ما فقط به موارد برجسته آن اشاره می کنیم.
به عنوان صفتی تکاملی، حرکت هدیه دادن به احتمال زیاد قدمتی دیرینه دارد. در شامپانزه‌ها که به نوعی از بستگان ما به شمار می آیند مشاهده شده که مردان سخاوتمندانه برای جلب جفت مورد نظر خود هدایای کوچکی مثل مواد غذایی به شامپانزه های ماده می بخشند.
هزاران سال است که بومیان آمریکا وقایع مهم زندگی مانند تولد، مرگ، فرزند دار شدن، عروسی، و رویدادهای درون قبیله‌ای را با مراسم مختلف و دادن هدیه جشن می گیرند. اغلب خانواده ای که بالاترین اعتبار را در قبیله دارد، کسی است که دادن هدیه و مراسم بر عهده او است.
در مقیاس بزرگتر، دولت ها برای نشان دادن صلح و حسن نیت بین جوامع از زمان های قدیم به مبادله هدایا می پرداختند، مانند حکومت مصر باستان که گلوله‌های سنگی توپی را که نوعی طغرای سلطنتی بودند به همسایه خود هیتیت‌ها اهدا کرد. هدایای دیپلماتیک اغلب حیوانات زنده بودند، مانند گله ای از پرندگان (کبک) که ریچارد به نماینده صلاح‌الدین در قرون وسطی اهدا کرد یا فیل جامبو از کامرون به ملکه الیزابت اهدا شد (ملکه الیزابت هدایای بسیار زیاد و جالبی دریافت کرده بود
بنیانگذاران ایالات متحده ایده اهدای هدایای دیپلماتیک را نداشتند، و نگران ایجاد فساد بودند، که باعث ممنوعیت فعالیت آنها از نظر اصول کنفدراسیون گردد. وقتی فهمیدند که این قانون احتمالا توهین به دیگران است، سازمان های بسیار قدرتمندی برای اطمینان از هدایای دیپلماتیک در نظر گرفتند. حال هر هدیه‌ای که رئیس جمهور دریافت می کند اگر که ارزش آن بیش از 335 دلار باشد باید به دارایی های دولت تبدیل شود.
همچنین سابقه طولانی و افتخار آمیزی برای نشان دادن عشق افراد ثروتمند و مشهور وجود دارد. باغ معلق بابل ظاهرا هدیه ای از طرف پادشاه به همسر خود امتیس بوده است. در روسیه گرگوری اورلوف به کاترین کبیر الماسی با عیار 198 اهدا کرد. و اولین تخم مرغ Fabergé به عنوان هدیه عید پاک به ملکه ماری توسط تزار الکساندر دوم اهدا شد. اخیرا ریچارد برتون الماس گلابی شکلی با عیار 69 برای الیزابت تیلور هدیه داد که او در جوایز اسکار 1970 در گردنبند خود از آن استفاده کرده بود.
هدیه دادن همیشه بخش مهمی از آداب و رسوم کریسمس نبوده است. قبل از سال 1880 هدایای تعطیلات در آمریکا و اروپا چیزهایی بودند که والدین می توانستند در جوراب و کفش بچه‌هایشان پر کنند و هدایایی که بین افراد رد و بدل می‌شد بسیار کوچک بودند و اغلب شامل اقلام دست ساز بودند. با افزایش تولیدات و کارخانجات زیورآلات، کادوهای ارزان قیمت و هدایای کوچک ردو بدل می شد.
تا سال 1912 افزایش در دادن هدایای کریسمس موجب افزایش واکنش در جامعه شد. جامعه برای جلوگیری از دادن هدایای بیهوده و صرف هزینه در خرید هدایای کریسمس انجمنی را ایجاد کرد که از جمله اعضای آن رئیس جمهور سابق تئودور روزولت بود، و در سراسر کشور توسعه یافت. به دلیل سهمیه بندی در زمان جنگ و صرفه جویی در جنگ جهانی دوم، این سنت از بین رفته بود ولی بعد از برگشت رفاه عمومی در دهه 50 این جنبش شروع شد و هدیه دادن در بین دولت‌ها و دیپلمات‌ها دوباره از سر گرفته شد. اما سوال اصلی این است که آیا برای بیان یک احساس دوست داشتن، همدردی، عشق و ... نیازی به دادن هدیه‌های گران قیمت هست یا نه؟
امروزه فرهنگ هدیه دادن به خوبی اصلاح شده، همانطور که محققان به هدیه دادن توجه کرده اند موارد بسیار شگفت انگیزی هم در این کار و سبک زندگی مشاهده کرده اند، که در واقع هدیه دادن بیشتر رضایت هدیه دهنده را در بر دارد تا دریافت کننده هدیه.
به همین دلیل حتی اگر دوست ندارید که هدایای بیهوده‌ای دریافت کنید، اجازه دهید همسر، مادر و خواهر و برادرتان هرچه دوست دارند به شما ببخشند، این کار در واقع روشی است تا افراد چندین بار در سال به شما و سلایق شما فکر کنند و امیدها و علایق شما را بشناسند.

magic